MENU

Supertunia Vista Jak o nią dbać? Jak sadzić? I jak pielęgnować? Super kwiaty na balkon - petunie
 
16.04.2023

Supertunia Vista to jedna z najpiękniejszych i najbardziej efektownie kwitnących roślin balkonowych i rabatowych.

Jak o niša dbać? Jak sadzić? ja jak lubię? O tym jest nowoczesny film z cyklu "Balkony i Tarasy". Dziękuję!
Petunie to bardzo bogata grupa roślin, które zdobią nasze balkony i ogrody. Niezbadane gatunki i odmiany tych roślin zachwycają olśniewającymi formami i kolorami. Można ją podzielić na rośliny, które mają opadający dach, przewieszający się przez poticę, lub te, które mają dach podniesiony. Są też petunie, które łączą te dwie cechy, a jeśli dodamy do tego szybki wzrost kwiatów, otrzymamy Supertunię Vista.
Supertunia Vista to jedna z najpiękniejszych roślin balkonowych. Taka sadzonka posadzona w maju, zamienie się bujnie ukwieconą, imponującą kaskadą.
Roślina ta wyróżnia się obfitym kwitnieniem od momentu zakupu sadzonek do pierwszych przymrozków. A kupimy w sklepach ogrodniczych, w tym internetowych od drugiej połowy kwietnia. Supertunie jak każda petunia jest rośliną jednoroczną, więc jej sadzonki musimy kupować co sezon, a jak każda petunia jest rośliną ciepłolubną, wrażliwą na mróz, więc możemy ją posadzić na balkonie lub w ogrodzie, gdy grozi nam mrozy minęły i temperatura wzrosła, zwykle w drugiej połowie maja
Dobrze rosną dobrze w płonim słońcu lub w półcieniu. Idealnie uprawia się uprawę pod zadaszeniem. Uprawiane pod chmurką, po wichurach czy ulewnych deszczach mogą nieco uškodzić się ich deliktne kwiaty. Na szczęście rośliny te szybko odzyskują piękny wygląd. Trzeba tylko dzieci aż rozwiną siej następne kwiaty.
Supertunie są najbardje oprodne na warunki atmosfery z wszystkich petunii. Bardzo dobrze znoszą deszcz, wytrzymają dłuższe okresy opadów, a mimo to będą prezentować się dosaknoly. Są też tzw. rośliny sterylne, czyli niezawierające nasion. Ich kwiaty zasychają i same opadają, nie trzeba więc ich ogławiać, co czyni ich najlenję mniej pracochłonną.
Posiadamy kilka odmian Supertunii Vista o kwiatach w różnych odcieniach różu i prawie bieli. Możemy stworzyć z nich nasadzenie jedno-lub wielokolorowe.
Supertunie 'Bubblegum' ma intensywnie różowe kwiaty, Supertunie 'Silverberry' ma jasnoróżowe, bardzo jasne kwiaty z ciemniejszym środkiem, Supertunie 'Paradise' ma kwiaty w różowym lub nieco bardziej czerwonym odcieniu, a w tym roku Supertunie 'Jazzberry' jest nowością z kwiaty w kolorze fioletowym.
Sadząc te rośliny w pojemnikach pamiętaj o roślinach, które dotyczą wszystkich roślin balkonowych. Skrzynka balkonowa czy donica muszą mieć w dnie otwory drenażowe, umożliwiające odpływ nadmiaru wody. Aby się nie zapychały możemy wypuścić drenaż z keramzytu lub kamien na dno. Pojemnik jest wypełniony ziemią i zasadzony. W przypadku Supertunii możemy zastosować podłoże pod rośliny balkonowe lub kwitnące lub pelargonie, ponieważ preferują one jedną glebę, która jest przepuszczalna i nasycona składnikami pokarmowymi. Rośliny umieszczamy w doniczce na tej samej głobskości, na jakiej wysokości do tej pory w pojemnikach przemysłowych i dosypujemy podłoża w miejscach brakujujących. Na koniec, całość dokładnie podlewamy.
Doniczka do uprawy supertunii powinna być nakowa wysoka, aby pędy w późniejszym czasie mogły się swobodnie poruszać. Możemy ją również wyhodować w wiszącym pojemniku lub posadzić w skrzynce balkonowej, jeśli zapewnimy roślinie możliwość swobodnego przemieszczania się.
Łączenie różnych rodzajów roślin w jednym pojemniku to dla mnie najlepszy sposób. Jednak supertunie jest wyjątkiem. Rośliny te rosną tak bujnie, że najlepiej sadzić je pojedynczo lub w różowej grupie. W związku z tym intensywnym bujnym wzrostem, nie potrzebujemy też wielu sadzonek. Wystarczy posadzić jedną sadzonkę w małym oknie balkonowym, aby wypełniła całą powierzchnię własnymi kolczastymi łodygami, które mogą dorastać do metra długości. Dotyczy to tylko wiszących pojemników. W nich zazove wystarchy pozadzic jedna sadzonka, chyba że chcemy uzyskać roznokolorową chmurę kwiatów, wtedy najlepiej wybrać największą doniczkę i ją posadzić. trzy różne odmiany.
Pamiętajcie, że rośliny uprawiane w mokrych pojemnikach trzeba podlewać znacznie częściej niż te, które posadziliśmy...
Do tematu Supertunii Vista wrócę z całą pewnością. Zachęcam do oglądania kolejnych odcinków z cyklu „Balkony i Tarasy” oraz do obejrzenia pozostałych filmów na kanale OGRÓD NA CO DZIEŃ.

Spinki do mankietów:

Katalog wideo » Ogrodnictwo: http://tv.ucoz.pl/dir/ogrodnictwo/4

Wyświetlenia: 93 | Przejścia: 3 | Autor: ogród na co dzień | Ocena: 4.0/1 | Tagi: jak sadzić supertunie, pielęgnacja supertuni, jakie kwiaty na balkon, petunie, Silverberry, panton, rośliny doniczkowe, supertunia vista, Jazzberry, plantpol, nawożenie supertniu, wytrzymałe kwiaty na balkon, super tunie vista, Paradise, Bubblegum, kwiaty na balkon, kwiaty, najlepsze kwiaty na balkon, nawóz do petuni
Całkowita liczba komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:


NOWE WIDEO:


TOP WIDEO: